اصول خرید کاندوم

1. انواع کاندوم

میتوانید مقاله کامل را درباره انواع کاندوم اینجا مطالعه کنید

  • کاندوم لاتکس

لاتکس یک کاندوم ارزان، با دوام و موثر است. لاتکس در واقع از لاستیک طبیعی ساخته شده که از درختان خاصی بدست می آید. کاندوم لاتکس در جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری ها بسیار خوب عمل می کند. از دیگر دلایل معروفیت کاندوم لاتکس، عدم حساسیت مصرف کننده به آن است. این کاندوم در اثر استفاده از روانسازهای حاوی روغن همچون لوسیون بدن، وازلین و روغن بچه دچار آسیب دیدگی و پارگی می شود.

  • کاندوم پلی‌اورتان

کاندوم پلی اورتان از پوشش پلاستیکی خاصی بنام پلی اورتان ساخته می شود. کاندوم پلی اورتان بعد از نوع لاتکس از رتبه دوم در تعداد مصرف برخوردار است. از آنجا که این کاندوم گرمای بیشتری را انتقال می دهد طبیعی ترین و لذت بخش ترین رابطه جنسی را به همراه دارد. کاندوم هایی که لاتکس در آنها وجود ندارد عبارتند از: نیتریل، پلی ایزوپرن و پلی اورتان.

  • کاندوم‌های خاص

کاندوم های ویژه و خاص! که از انواع بافت دار ( کاندوم خاردار )، طعم دار، لذت آور و شب تاب در تاریکی است.بسیاری از این کاندوم ها به کاندوم تاخیری نیز معروف هستند نکته مهم در مورد این کاندوم ها، عدم ضمانت کافی در برابر انتقال بیماری های مقاربتی و عدم حاملگی است. در واقع این کاندوم ها عمدتاً کیفیت برقراری رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند. بهترین راه بررسی اینکه یک کاندوم خوب است یا نه، خواندن طلاعات بسته بندی آن است. هر محصول با کیفیت باید برچسب تائید از سوی سازمان FDA  داشته باشد. بر روی بسته بندی محصولات، تمام اطلاعات موردنیاز برای پیشگیری از HIV و STD ذکر شده است.

کاندوم های زنانه یک جایگزین عالی برای کاندوم های مردانه هستند. این کاندوم ها بطور موثری مانع از بارداری می شوند. درحالی که مانع از انتقال HIV وSTD  نیز می شوند. کاندوم زنانه مانند خیلی از کاندوم های مردانه از جنس لاتکس ساخته نشده و بجای لاتکس از ماده ای با نام نیتریل ساخته شده است. در موقع برقراری رابطه جنسی، این کاندوم داخل مقعد، واژن یا دهان زن می شود. ادامه متن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید